قیمت سنتور

قیمت سنتور

قیمت سنتور بر اساس چه پارامتر هایی تعیین میشود.

قیمت گذاری سنتور  در سه درجه  دسته بندی میشود که این سه با هم تفاوت هایی دارند.

قیمت سنتور مشقی

سنتور مشقی سنتوری است که به صورت عمده و در تیراژ بالا و بدون دقت و رعایت موازین سنتور سازی با مصالحی ضعیف و بی کیفیت ساخته میشوند.

قیمت سنتور مشقی را بر اساس تعداد کارگر و مصالح مصرفی تا حد ممکن پایین میگذارند تا از این طریق بتوانند در بازار رقابت کنند.

مهمترین هدف سازنده از ساخت سنتورهای مشقی تعداد فروش بالا و  حاصل کردن سود از این طریق است.سازنده سنتور های مشقی عموما، اطلاعاتی در زمینه سنتور ندارند و یا بسیار کم از آن میدانند. و صرفا به دلیل آشنایی با فن نجاری سراغ این حرفه آمده اند.

از مشخصات این نوع سنتور را میتوان

1-صدا دهی ضعیف

2-نگه داری کوک ضعیف

3-دوام کم

برشمرد.

قیمت سنتور نیمه حرفه ای

سنتور نیمه حرفه ای سنتوری است که با استفاده از مصالح نسبتا خوب ساخته میشود و سازنده آن اگرچه با ساز سنتور آشنایی دارد اما تجربه و دانش خیلی زیادی در این زمینه ندارد. قیمت سنتور نیمه حرفه ای را دو فاکتور تعیین میکند:

1-هزینه مصالح و کارگر

2-کیفیت صدا و ساخت سنتور .

این نوع سنتور ها با قیمت متوسط در بازار عرضه میشوند و معمولا تیراژ تولید آن نه خیلی زیاد است نه خیلی کم . سازنده این نوع سنتور با کمک چند شاگرد سنتور ها را تولید میکنند.

از مشخصات سنتور نیمه حرفه ای میتوان:

1-صدای معمولی

2- نگه داری کوک متوسط و زیبایی معمولی

3-استفاده از مصالح متوسط

4- و دوام معمولی برشمرد

قیمت سنتور حرفه ای

سنتور حرفه ای سنتوری است که توسط سازنده ای با تسلط و دانش بسیار بالا در زمینه شناخت سنتور و نجاری ، با استفاده از بهترین مصالح ساخته میشود.

این نوع سازندگان را ((تک ساز)) میگویند یعنی تک تک ساز های ساخته شده توسط شخص استاد  ساخته میشود.

عوامل تعیین کننده در قیمت سنتور حرفه ای به 

1-صدا دهی

2-زیبایی

3-دوام

4-نگه داری کوک

بستگی دارد و توسط سازنده تعیین میشود.

دلیل بالا بودن قیمت این نوع سنتور زمان ساخت زیاد ، تجربه ، دانش  و مهارت فراوان سازنده است.این سنتور  ها بسیار کم یاب است چرا که دانش فنی آن بسیار بکر است.

قیمت سنتور سل کوک

قیمت سنتور سل کوک به طور معمول از سنتور های 14 خرک یا باس کمتر است چرا که از مصالح کمتری در آن استفاده میشود و یافتن چوب در ابعاد سنتور سل کوک  نیز راحت تر است.

قیمت سنتور لا کوک

قیمت سنتور لا کوک با سنتور سل کوک تفاوت چندانی ندارد و به دلیل استفاده از مصالح یکسان و تقریبا یک اندازه ، قیمت یکسانی نیز دارد.   

 

سنتور های  ساخت ابراهیم هاشمی همه به شیوه کاملا حرفه ای و توسط ابراهیم هاشمی تولید میشود.و همچنین با قیمت بسیار معقول به طور مستقیم به نوازندگان و هنرجویان عزیز عرضه میگرد.

ابراهیم هاشمی سازنده و نوازنده سنتور

image-preview
loading